DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Prof. Vladimír Kosil :   Z mých deníků

Poklady ze zásuvky dědova stoluFrekventační vysvědčení Vladimíra Gössla ze dne 4.5.1916:

"... nastoupí dne 11. května 1916 činnou službu vojenskou a proto se mu vydává toto vysvědčení. Usnesením maturitní zkušební komise ze dne 5. května 1916 uznán byl dospělým s vyznamenáním k návštěvě vysoké školy technické. - Vysvědčení dospělosti zasláno bude podle ministerského vynesení příslušnému c. a k. vojenskému velitelství."

 

Maturitní vysvědčení - Vysvědčení dospělosti Vladimíra Gössla ze dne 5.5.1916:

"... konal studia reální od škol. roku 1909/10 do 4. května 1916 na c. k. vyšší reálce v Žižkově, kdež podrobil se zkoušce dospělosti po rozumu ministerského nařízení ze dne 29. února 1908 ... jakož i podle ministerského vynesení ze dne 15. března 1916 ... Na základě této zkoušky byl uznán k návštěvě vysoké školy technické."

 

Ještě ani ne dvacetiletý Vladimír Gössl jako voják v 1. světové válce - 1.3.1918:
(druhý zleva)

 

Doc. Ing. Vladimír Gössl se ženou Marií a dětmi Vládínkem a Milenou v březnu 1937:
(syn Vladimír umřel během 2. svět. války na záškrt)

 

Doc. Ing. Vladimír Gössl v červenci 1937 hostem na svatbě:

 

 

  • © Veškerý textový i multimediální obsah na těchto webových stránkách podléhá autorským právům. Kopírování, reprodukce a šíření tohoto obsahu či jeho částí jakýmkoli způsobem bez vědomí a svolení administrátora webu je zakázáno. Citace krátkých výňatků pro referenční účely je povolena, jestliže je doprovázena uvedením zdroje (v případě webových stránek klikatelným odkazem). Sdílení a šíření hyperlinku (odkazu) NENÍ porušením těchto práv.